FOTO Handbal (F): SCM Craiova a trecut fără probleme de U Cluj | 37-26 (17-14)

0
471
SCM Craiova - U Cluj 37-26 | Liga Florilor, etapa 5 | FOTO: Ionuț
SCM Craiova – U Cluj 37-26 | Liga Florilor, etapa 5 | FOTO: Ionuț Greere

Victorie fără drept de apel pentru handbalistele de la SCM Craiova. Echipa antrenată de Bogdan Burcea s-a impus cu scorul de 37-26 în fața formației U Cluj și a urcat pe poziția a patra în Liga Florilor. Ardelencele rămân fără punct câștigat și după disputarea etape a 5-a.

Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, Craiova s-a desprins pe final și a intrat la cabine cu un ecart de 3 goluri pe tabela de marcaj, 17-14. În repriza a doua, oltencele au apăsat pedala de accelerație și nu au mai dat nicio șansă adversarelor.

Pentru Craiova urmează „derby-ul local” de la Slatina, în vreme ce U Cluj primește pe teren propriu replica echipei Minaur Baia Mare.

SCM CRAIOVA – U CLUJ 37-26 (17-14)

CRAIOVA: Dhzukeva, Stanciu, Curmenț – Țicu 8,  Tătar 6, Trifunovic 7, Nikolic 4, Șelaru 3, Tănăsie 3, Zamfir 3, Iașani 1, Gjorgjievska 1, Seric 1, Tătar, Stoican.

CLUJ: Prodan, Tăgean – Ani-Senocico 5,Popa 4, Lazăr 4, Dindilgan 3, Corcovic 3, Moroianu 2, Stoklosa 2, Petruș 2, Pica 1, Vălean.

Aruncări de la 7m: 7/5 – 5/4

Eliminări: 4x2min – 3x2min