Handbal (F): Craiova pierde al doilea meci în Liga Florilor | Măgura Cisnădie – SCM Craiova 25-22

0
639
Echipa de handbal feminin SCM Craiova | FOTO: Ionuț Greere

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a pierdut a pierdut și a doua deplasare consecutivă din Liga Florilor. Măgura Cisnădie a învins Craiova cu scorul de 25-22. Oltencele au condus la pauză cu 13-12.

Fără Bogdan Burcea pe banca tehnică (suspendat 5 etape) și Jelena Trifunovic, suspendată o etapă, Craiova a făcut o primă repriză perfectă și a intrat la vestiare cu un avantaj minim, 13-12. La reluare, gazdele au fost mai motivate și au trecut la timona partidei.

Campionatul se întrerupe până pe data de 6 octombrie. SCM Craiova va juca în etapa următoare pe teren propriu cu Universitatea Cluj.

SCM CRAIOVA: Stanciu, Dhzukeva, Curmenț – Zamfir 8, Gjorgjijevska 2, Tănăsie 2, Nikolic 6, Seric 1, Șelaru 1, Țicu 2.