Corona Brasov – SCM Craiova 18-29 / Liga Florilor – etapa 12

Echipa de handbal feminin SCM Craiova s-a impus într-o manieră categorică, joi, la Brașov, scor 29-18 (15-9), în compania formației Corona Brașov. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 12 din Liga Florilor.

Formația pregătită de Bogdan Burcea a dominat în totalitate jocul de la poalele Tâmpei și nu a dat nicio șansă gazdelor. Craiova a condus la pauză la o diferență de 6 goluri (15-9), iar în repriza secundă ecartul a crescut de la minunt la minut.

Pentru SCM Craiova urmează jocul din cadrul grupelor Cupei EHF, duminică (ora 15:00), la Krasnodar și jocul de miercurea viitoare din Liga Florilor, contra Brăilei.

CRAIOVA: Dumanska, Stanciu – Florianu 10 goluri, Klikovac 5, Rădoi 4, Vizitiu 4, Elisei 3, Nikolic 2, Tudor 1, Popescu 1.