Atletism: Ancuța Bobocel, campioană națională la cros. 4 medalii pentru sportivii craioveni

0
630
Ancuta Bobocel, campioană națională la cros / Craiova, Parcul „Nicolae Romanescu” - Campionatul Național de Cros
Ancuta Bobocel, campioană națională la cros / Craiova, Parcul „Nicolae Romanescu” – Campionatul Național de Cros

Sâmbătă, 21 octombrie, s-a desfășurat la Craiova finala Campionatului Național de Cros. Competiţia s-a desfăşurat astăzi, la “Hipodromul” din Parcul „Nicolae Romanescu”.

La senioare, Ancuța Bobocel, legitimată la CS Universitatea Craiova, a devenit campioană naţională, terminând cursa de 8 km cu timpul de 25 minute și 36 de secunde. Tot medalie de aur a obținut și echipa de tineret a clubului CSM Craiova, în componență cu Cătălina Chircă, Ionela Olteanu, Delia Pădureanu, Alina Bătilă.

Echipele de seniori ale clubului CSM Craiova au câștigat medalia de argint. Echipa seniorilor a fost compusă din Marius Buşcă, Andrei Ştefana, Alexandru Corneschi şi Paul Călinescu Brabiescu, în vreme echipa fetelor a fost compusă din Elena Moagă, Mihaela Popescu, Alina Voiculescu şi Ionela Puia.