Volei (M): Craiova a pierdut ultimul meci de la Cupa „Radu Zamfirescu” | Trofeul merge la Ploiești

1
546

Voleibaliștii de la SCMU Craiova au pierdut ultimul meci din cadrul turneului amical Cupa „Radu Zamfirescu”. Băieții pregătiți de Dănuț Pascu și Claudiu Mitru au cedat, scor 1-3, în fața formației Tricolorul Ploiești. Scorul pe seturi a fost: 18-25, 24-26, 25-22, 14-25.

Craiova a terminat turneul din Bănie pe locul secund, în vreme ce CSM București, care a învins pe Unirea Dej cu scorul de 3-0, s-a clasat pe locul 3. Trofeul „Radu Zamfirescu” merge anul acesta la Ploiești.

Formația craioveană va juca săptămâna viitoare la ultimul turneu de pregătire înainte de startul campionatului. Oltenii vor participa la Cupa Steaua.