Liga 3: Show Alex Popescu | Craiova 2- Sebiș 4-1

0
939
Alexandru Popescu a făcut spectacol cu Național Sebiș

Echipa secundă a Craiovei a făcut spectacol pe „Extensiv” ! Băieții antrenați de Cornel Papură au învins cu scorul de 4-1 (2-1) formația Național Sebiș, sâmbătă, în etapa cu numărul 5 din seria 4 a Ligii 3.

Omul meciului a fost fără îndoială Alexandru Popescu. Tânărul atacant al alb-albaștrilor a marcat de trei ori (15, 38 și 70-11m) și a pasat decisiv pentru Angelo Iuga, care a stabilit scorul final al partidei, în minutul 86. Golul oaspeților a purtat semnătura lui Săuleanu (26). Craiovenii au jucat din minutul 25 în 10 jucători după ce arbitrul l-a eliminat pe nedrept pe căpitanul Raul Hreniuc.

Cornel Papură, a mizat pe următorul prim „11”: L. Popescu – Trocan, Ion, Hreniuc, Petre – Constantin, Enache, Buzan – Frăsineanu, Al. Popescu, Mihăilă. Au mai intrat: Juga, Bogdan, Țoiu și Dinu.

În etapa următoare, Universitatea 2 Craiova va juca în deplasare, în compania nou-promovatei Internațional Bălești (GJ).