Stranieri: Bogdan Vătăjelu a marcat primul gol pentru Sparta Praga

0
3552
Bogdan Vatajelu a marcat primul gol pentru Sparta Praga / FOTO: ISport.cz

Bogdan Vătăjelu a contribuit decisiv la victoria obținută de către Sparta Praga, miercuri seara, cu 1-0, în deplasarea de la Znojmo. Fotbalistul român a marcat unicul gol al meciului câștigat de echipa sa în 16-zecimile Cupei Cehiei.

Fostul căpitan al echipei CS Universitatea Craiova a fost trimis în teren încă din primul minut și a reușit să marcheze în minutul 26. Vătăjelu a jucat până în minutul 81, când a fost înlocuit de Zahustel.

SC Znojmo – AC Sparta Praha 0-1 (0-1)

Znojmo: Veselý – Svozil, Mezlík, Cihlář, Meshchaninov – Javůrek (76′ Štrombach), Helísek, Lacko, Růsek (61′ Hladík) – Teplý, Šamánek (84′ Njire).

Sparta: Dúbravka – Karavaev, Mareček, Štetina, Ćivić – Sáček, Mavuba (68′ Biabiany) – Šural, Plavšić (62′ Mandjeck), Vatajelu (81′ Zahustel) – V. Kadlec.