vineri, mai 1, 2026

Top 5 în această săptămână

Articole similare

Handbal (M): Handbaliștii craioveni se mută la Herculane

Handbaliștii de la CS Universitatea Craiova vor pleca mâine într-un cantonament montan în stațiunea Băile Herculane, acolo unde își vor încărca bateriile pentru noul sezon competițional al Diviziei A masculin.

Băieții antrenați de Costin Dumitrescu și Cătălin Popescu au început pregătirile pe local, iar în perioada 8-16 august se vor muta la munte.

Lotul echipei este destul de subțire, au părăsit formația craiovană Radu Gușatu (împrumutat la HC Vaslui) și Ovidiu Ianași (UCB Tg. Jiu), iar în acest moment se căuta jucători pentru a se întări echipa.

Craiova a terminat sezonul trecut pe locul 3 în Seria B a Diviziei A, dar nu a participat la barajul de promovare în Liga Națională.

Ionuț Greere
Ionuț Greere
Am debutat în presa sportivă în anul 1998. Primele mele articole au fost publicate în săptămânalul monden Top Secret. În aceeași perioadă, am colaborat cu cotidianul Ora și am fost, pentru o scurtă vreme, corespondent la ProSport. După o pauză de 12 ani, m-am întors la prima dragoste — jurnalismul sportiv. Publicația online www.sportuldoljean.ro a apărut din dorința de a aduce în casele dumneavoastră cele mai proaspete informații despre performanțele sportivilor doljeni.

Populare