FOTO Liga 4: Cetate s-a impus în derby-ul de la Cârcea. Viitorul Cârcea – Tractorul Cetate 1-3 (1-0) !

0
1525

Carcea - Cetate 1-3Formaţia Tractorul Cetate a învins, sâmbătă, în deplasare, scor 3-1, echipa Viitorul Cârcea, în derby-ul campionatului județean Dolj, într-un meci din ultima etapă din turul play-off-ului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Huță, care l-a învins pe Ispir, șut din interiorul carelui, după un contraatac care a făcut șah-mat apărarea oaspeților.

Cetate a revenit după pauză și a trașat jocul în favoarea ei. Mandea a restabilit egalitatea în minutul 64, șut în colțul lung, după o pasă venită de la Ilie. Oaspeții au trecut în avantaj cu 8 minute înainte de finalul jocului, Mandea a profitat de o neînțelegere dintre portarul gazdelor și Dicu, pentru ca în minutul 88 Sîrbu să stabilească scorul final, șut din interiorul careului, după ce s-a jucat cu fundașii adverși.

În urma acestui rezultat, Tractorul Cetate a trecut în fruntea clasamentului.