FOTO Liga 3: „Satelitul” a făcut scor cu Roșiori. CS Universitatea 2 Craiova – Sporting Roșiori 3-0

0
3722
CS Universitatea 2 Craiova - Sporting Roșiori 3-0 / Ionuț Frăsineanu a deschis scorul în minutul 3 / FOTO: IONUȚ GREERE
CS Universitatea 2 Craiova – Sporting Roșiori 3-0 / Ionuț Frăsineanu a deschis scorul în minutul 3 / FOTO: IONUȚ GREERE

Formaţia CS Universitatea 2 Craiova a învins, vineri, pe stadionul „Extensiv”, cu scorul de 3-0, echipa Sporting Roșiori, într-un meci contând pentru etapa 25 a Ligii 3, seria 3.

Golurile au fost marcate de Frăsineanu în minutul 3, Gunie în minutul 35 şi Tătulea în minutul 57. Alb-albaștrii puteau să câștige și mai clar, dar s-au jucat cu ocaziile la poarta lui Oprița.

MAI MULTE POZE – AICI

CS UNIVERSITATEA 2 CRAIOVA – SPORTING ROȘIORI 3-0 (2-0)

CRAIOVA: Nedeianu – Vlădoiu, Ion (90 Chiriță), Hodea (C), Borța – V. Constantin, Eneache (46 Trocan), Buzan – Frăsinescu, Gunie (89 Rodeanu), Tătulea (77 Ionescu). Antrenor: Cornel Papură.

ROȘIORI: OprițaVoicu, Ciubuc (65 Flisc), Moșteanu (C), Sitaru – Rada, Vîlcică, Lătea, Urîtu – Ștefănescu (65 Cercel; 75 Tonca), Călin (77 Ivănică). Antrenor: Cristi Negru.

Arbitri: Bogdan Neculcea (București) – Nicușor Marin (Suseni – AG), Marius Bărbulescu (București)

Observatori: Elena Mușetoiu și Florentin Barbu