Handbal | SCM Craiova a câștigat și al doilea amical cu CSM Slatina

0
462

În această dimineață s-a disputat al doilea meci amical dintre SCM Universitatea Craiova și CSM Slatina. După ce au câștigat jocul de vineri, scor 30-29, gruparea pregătită de Bogdan Burcea a câștigat și astăzi, mult mai clar, 33-26.

Prima repriză a fost la discreția alb-albaștrilor: 18-10 la finalul primelor 30 de minute de joc. Diferența a crescut la 12 goluri în startul celei de a doua reprize (24-12), apoi Craiova s-a menajat pentru debutul în noul sezon din Liga Florilor și Slatina a mai redus din ecart – 33-26 la final.

CRAIOVA: De Paul, Curmenț – Mugosa 8, Krpez 7, Milic 5, Țicu 3, Jipa 3, Pașcan 3, Ion 1, Ghețu 1, Vâlcan 1, Malovic 1, Cace, Bojicic, Colac. Antrenor: Bogdan Burcea.

SLATINA: Micevska, Naghy – Lixăndroiu 7, Fulgoi 5, Istratie 4, Predescu 3, Sazdovska 2, Vasiliu 2, Premović 1, Boian 1, Popescu 1. Antrenor: Atilla Horvath.

SCM Universitatea Craiova debutează în noul sezon din Liga Florilor pe terenul celor de la Dacia Mioveni, miercuri, 30 august, de la ora 17:30.