Superliga | Final de sezon rușinos. Universitatea Craiova pierde cu Sepsi și își ia adio de la Europa

0
243

Universitatea Craiova a pierdut meciul disputat pe stadionul „Ion Oblemenco”, duminică seara, scor 0-1, în compania formației Sepsi Sf.Gheorghe.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Marius Ştefănescu în al patrulea minut de prelungire al partidei.

Trupa lui Eugen Neagoe nu a putut să profite de înfrângerea lui CFR Cluj contra Farului (1-2) și termină sezonul pe locul 4, în afara locului de cupe europene. Astfel, în locul unui duel craiovean pentru Conference League, vom avea CFR Cluj – FCU Craiova.

Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu (74, Raul Silva), Zajkov, Badelj (83, Găman), Ndong – Crețu (46, Mateiu), Screciu – Cîmpanu, Ișfan (46, Roguljic), Ivan – Markovic (58, Koljic). Antrenor: Eugen Neagoe.

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Tamaș, Ispas – I. Gheorghe, Papa (46, Păun), Junior (31, Rodriguez), Aganovic (67, C. Matei) – Safranko, Varga (67, Ştefănescu). Antrenor: Cristiano Bergodi.