Volei | Un set… doar atât s-a putut. SCMU Craiova – CSM București 1-3

0
446

Echipa de volei feminin a pierdut cu scorul de 3-1 meciul jucat în Sala Polivalentă cu CSM București, sâmbătă, în etapa cu numărul 15 a campionatului național – Divizia A 1.

Primul set a fost echilibrat, cu multe răsturnări de situații, încheiat în favoarea oaspetelor cu 25-23. Craiova a condus cu 14-11 în actul al doilea, dar a cedat inițiativa și gruparea bucureșteană a făcut 2-0 după 25-19. Fetele lui Marius Măcicășan au fost mult mai montate în setul al treilea și au redus din diferență, 25-23, cu mari emoții însă, după ce au avut 24-20 și CSM a venit la un singur punct în spate. Setul patru a fost dramatic, gruparea bucureșteană a avut 19-14, Craiova a revenit fantastic și a trecut în față (20-19)! dar din păcate nu a fructificat mai departe avantajul moral și s-a făcut 1-3 (21-25).

CRAIOVA: Stan 2 puncte, Stoian 12, Badiu-savu 10, Zlotea 7, Marciu 25 , Boris 5 – Țucmeanu (L). Au mai jucat: Simoniia 9 p, Brabete 1, Mănuc, Rankovic 2.