Superligă | Universitatea Craiova a trecut de Hermannstadt

0
379

Universitatea Craiova s-a impus pe teren propriu, contra lui Hermannstadt, scor 2-0, graţie dublei semnate de Andrei Ivan, sâmbătă seara, în etapa cu numărul 23 din Superligă.

După 0-0 la pauză, Ivan a deblocat tabela în minutul 48, cu un șut de la distanță. Căpitanul oltenilor și-a trecut în cont dubla în minutul 69, cu cu o lovitură de cap, după un corner executat de Cîmpanu.

Universitatea Craiova: Arlauskis – Martic, Găman, Raul Silva, Vătăjelu – Căpăţînă (’72, Mateiu), Screciu (’79, Hanca) – Işfan, Nistor (’61, Cîmpanu), Ivan – Rivaldinho (’60, Koljic). Antrenor: Eugen Neagoe.

FC Hermannstadt: Letica – Ene (’80, Babic), Bejan, Issah – Butean, Petrescu (’70, Bărbuţ), Mino, Opruţ – Balaure (’70, Biceanu), Paraschiv, Oroian (’46, Iancu). Antrenor: Marius Măldărăşanu.