Volei | SCM Universitatea Craiova a câștigat primul meci cu Unirea Dej din Cupa României. Returul este mâine

0
201

Echipa de volei masculin SCM Universitatea Craiova a câștigat cu scorul de 3-1 meciul tur cu Unirea Dej din sferturile de finală ale Cupei României.

Alb-albaștrii au pierdut primul set cu 25-19, după o evoluție foarte slabă. Dănuț Pascu a fost nevoit să recurgă la cele două time-out-uri regulamentare foarte devreme. De asemenea, a efectuat schimbări în formula de bază, modificări care până la urmă au fost utile în următoarele seturi.

Craiova s-a trezit la 0-1 pentru Dej din pumni și a dominat jocul în următoarele trei secvențe ale întâlnirii. A fost 25-15, 25-19, 25-20, după o oră și 37 de minute de la primul serviciu.

CRAIOVA: Viiber 3 puncte, Călin 11, Vinicius 8, Lică 2, Lupu 14, Kovacevic – Diaconescu (L). Au mai intrat: Pereira 17, Georgescu 1 și Cîrlogănescu 1.

Meciul retur se joacă mâine, de la ora 17:00, tot în Sala Polivalentă.