Superligă | FCU confirmă, 1-0 cu FC Argeș

0
150

Nicolo Napoli face minuni la FCU Craiova, tehnicianul italian a reușit să scoată echipa din zona minată a clasamentului. După ce s-a impus în derby-ul local (2-0 cu Universitatea) și s-a calificat în sferturile Cupei – FCU a învins și pe FC Argeș, într-un meci disputat luni, în Bănie.

Unicul gol al partidei s-a marcat în minutul 62. Aurelian Chițu a trimis în poartă mingea trimisă de Bahassa, după o mare gafă a lui Jakolis.

FCU Craiova: Gurău – Negru, Duarte, Paramatti (Grigore, 76), Huyghebaert – Albu, Vl.Achim – Baeten (Van Durmen, 90), Bauza, Bahassa – Iancu (Chișu 46). Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Argeș: Greab – Jakolis, M.Constantin, Cestor, Vianna – Meza Colli (Crețu 66), Nijke – Ișfan, Șerban (Alceus, 20), Bertrand (Calcan, 76) – Garita. Antrenor: Marius Croitoru.