Superligă | Universitatea Craiova pierde printre degete victoria cu Chindia

0
131

Universitatea Craiova a terminat la egalitate restanța cu Chindia Târgoviște, scor 1-1, în meciul disputat la Ploiești.

Alb-albaștrii au început mai bine partida și și-au fructificat dominarea, atunci când Alexandru Crețu a profitat de o centrare excelentă dată de Vătăjelu.

Gazdele au dat lovitura în minutul 90, prin Daniel Popa, servit excelent de Doru Popadiuc.

De mmenționat faptul că gruparea din Bănie a jucat în inferioritate numerică după eliminarea lui Screciu, care a văzut două cartonașe galbene într-un singur minut (69).

Chindia Târgovişte: Căbuz – Căpuşă, Celea, EFernandez, Ioniţă – Passaglia (’79, Cherchez), Akhmatov (’46, Vorobjovas) – Neguţ (’88, Cooper), Popadiuc, Dumitraşcu (’67,Grubac) – Popa.
Antrenor: Anton Petrea.

Universitatea Craiova: Lazar – Martic (’79, Mateiu), Papp, Găman (’53, Raul Silva), Screciu, Vătăjelu – Creţu, Căpăţînă, Nistor – Cîmpanu (’75, Benga), Rivaldinho (’75, Ivan).
Antrenor: Mirel Rădoi.