CM2022: Australia a câștigat duelul cu Tunisia

0
343

Australia a învins cu scorul de 1-0 Tunsia, sâmbătă, într-un meci din etapa a doua a grupei D de la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar.

Australia a dominat teritorial începutul de partidă și a reușit să deschidă scorul în minutul 24. Mitchell Duke a punctat cu o superbă lovitură de cap. Africanii puteau egala în finalul primei reprize, însă Msakni a reluat puțin alături centrarea lui Jebali.

Tunisia s-a aflat la timonă în partea secundă, dar fără ocazii clare și meciul s-a terminat cu scorul înregistrat încă din minutul 24.

TUNISIA: Dahmen – Drager (Sassi, 46), Talbi, Meriah, Bronn (Kechrida, 73), Abdi – Skhiri, Laidouni (Khazri 64), Sliti – Msakni, Jebali (Khenissi, 73). Selecționer: Jalel Kadri.

AUSTRALIA: Ryan – Behich, Karacic (Degenek, 75), Rowles, McGree (Hrustic, 64) – Mooy, Souttar, Irvine – Goodwin (Mabil, 85), Duke (Maclaren, 64), Leckie (Baccus, 85). Selecționer: Graham Arnold.