Baschet: Craiova pierde restanța de la Tg.Mureș

0
261

Înfrângere pentru baschetbaliștii de la SCM Universitatea Craiova în restanța din etapa a 2-a, scor 73-75, pe terenul formației CSM Tg.Mureș.

Alb-albaștrii au fost în avantaj la finalul primei secvențe (18-15), însă au marcat doar 11 puncte în partea secundă din prima repriză, astfel că la pauza mare gazdele se aflau la conducere, scor 34-29. Craiova a revenit în față în sfertul al treilea, însă mureșenii au stat aproape și înaintea secvenței decisive scorul a fost 52-48. Scorul a rămas strâns în ultimele 10 minute de joc și CSM Târgu Mureș a câștigat până la urmă confruntarea.

Giordan Watson a fost cel mai bun jucător al Craiovei cu 18 puncte, 9 pase decisive și 2 recuperări.

Sâmbătă, de la ora 19:00, SCM Universitatea Craiova primește în Bănie vizita formației CSU Sibiu.