Liga 1: Meci spectaculos în Giulești. Rapid – Universitatea Craiova 2-2

0
396

Partida dintre Rapid și Universitatea Craiova s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa cu numărul 18 din Liga 1.

Craiova a avut 2-0, însă gazdele au marcat rapid golul de 1-2 și au egalat cu 18 de minute înainte de finalul jocului.

Alexandru Crețu a deschis scorul în minutul 5, servit ideal de Rivaldinho. Tot Rivaldinho a stat la baza golului reușit de Baiaram în minutul 19.

Rapid a răspuns repede, Albu l-a învins pe Arlauskis, după ce Săpunuru i-a așezat mingea cu capul. Dugandzic a restabilit egalitatea în minutul 72, din fața porții, după o pasă primită de la Ioniță.

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Ștefan – Kait, Albu (’61, Ciobanu), Pănoiu – Sefer (’46, Luckassen), Dugandzic, Al.Ioniță.
Antrenor: Adrian Mutu.

Universitatea Craiova: Arlauskis – Vătăjelu, Papp, Mitrea, Screciu, Bancu (’78, Martic) – Crețu, Căpățînă, Nistor – Rivaldinho (’90+1, Cîmpanu), Baiaram (’67, Găman).
Antrenor: Mirel Rădoi.