Liga 3: Victorie la scor de neprezentare în restanța cu Roșiori

0
101

Într-un meci restanţă din etapa a 5-a a seriei C 6, pe stadionul “Extensiv”, echipa a doua a Universităţii Craiova s-a impus cu 3-0 în faţa lui Sporting Roşiori.

Alberto Călin a deschis scorul în minutul 37, cu un șut sub transversală, iar Alex Melniciuc a majorat avantajul alb-albaștrilor înainte de pauză.  În prelungirile jocului, Alberto Călin a transformat o lovitură de la 11 m dictată pentru un fault asupra lui Şandru.

Universitatea Craiova 2: L.Popescu – Matei (’87, Benga), Niţuică, Brăşfăleanu, Olteanu – Sala, Mitru (’62, Croitoru), Domnu – Bană (’46, Neaţă), Melniciuc (’81, Şandru), Călin. Antrenor: Cornel Papură.