Liga 4 Dolj: Cerăt a suferit prima înfrângere. FCU 2 a preluat șefia clasamentului

0
116

Sâmbătă s-au disputat meciurile din cadrul etapei cu numărul 6 din campionatul județean de fotbal – Liga 4 Dolj.

S-a schimbat liderul, Știința Cerăt a suferit prima înfrângere în campionat (1-3 la Calafat), iar de aceast lucru a profitat echipa secundă a celor de la FCU. Meciuri nebune la Celaru și Măceșu de Sus, Ișalnița bate la Amărăştii de Jos, în vreme ce Cârcea s-a impus clar în duelul cu Bechet.

LIGA 4 DOLJ – ETAPA 6

ACS Galicea Mare – FCU Craiova 2 1-3
Unirea Amărăştii de Jos – Metropolitan Işalniţa 0-2
Viitorul Măceşu de Sus – Progresul Segarcea 4-3
UT Dăbuleni – Tractorul Cetate 1-2
Ştiinţa Celaru – Avântul Pieleşti 5-4
CS Cârcea – Danubius Bechet 4-1
Dunărea Calafat – Ştiinţa Cerăt 3-1
Flacăra Moţăţei – Progresul Băileşti 1-5

#EchipaMVEIGMGPP
1U CRAIOVA 1948 SA. 2651020516
2A.C.S. STIINTA CERAT650126815
3C.S. DUNAREA CALAFAT642010414
4A.C.S. METROPOLITAN ISALNITA641118813
5C.S. CARCEA632112911
6A.C.S. UNIREA TRICOLOR DABULENI6312161010
7A.C.S. AVANTUL PIELESTI630319169
8A.C.S. TRACTORUL CETATE630315139
9A.C.S. UNIREA AMARASTII DE JOS621316167
10A.C.S. GALICEA MARE621312167
11A.C.S. STIINTA DANUBIUS BECHET620415196
12A.C.S. VIITORUL MACESU DE SUS620414206
13A.F.C. STIINTA CELARU620417246
14C.S. PROGRESUL SEGARCEA604211134
15C.S.M. PROGRESUL BAILESTI61058273
16A.C.S. FLACARA MOTATEI60157281

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.