La Liga: Real Soceidad a bătut în „casa” Granadei. Betis a învins Osasuna. Un nou pas greșit făcut de Barcelona

0
391

Real Sociedad a învins cu scorul de 3-2 pe terenul Granadei.

German Sanchez a recepționat cu o lovitură de cap mingea centrată din corner de Rochina (9). Oaspeții au egalat la 6 minute după reluare. Centrarea lui Oyarzabal din corner a fost trimisă în plasă de Elustondo.

Sociedad a trecut la conducere după golul lui Mikel Merino din minutul 60. Luis Milla a restabilit egalitatea în minutul 70 dintr-o lovitură de la 11 m. Elustondo a făcut dubla în minutul 83, cu un șut tare, din interiorul careului,, fără nicio șansă pentru Maximiano.

Betis Sevilla a marcat de două ori în ultimele 10 minute ale întâlnirii de la Pamplona și a câștigat cu 3-1 în fața celor de la Osasuna.

Andaluzii au marcat în minutul 21,prin Kike Hermoso,  însă gazdele au reușit să restabilească egalitatea în minutul 39.Kike Garcia a marcat cu un șut din interiroul suprafeței de pedeapsă.

Betis a revenit avantaj după golul lui Munuera, gol valiat de arbitrajul video (80), apoi Willian Jose a închis tabela în al treilea minut de prelungire cu un lob peste Herrera.

Un nou pas greșit făcut de FC Barcelona. Trupa lui Ronald Koeman a făcut doar 0-0 pe terenul nou-promovatei Cadiz.