La Liga: Real Madrid întoarce în patru minute meciul de la Valencia. Espanyol egalează în minutul 90+7 la Sevilla. Azi joacă Barcelona

0
223

Real Madrid a întors pe final și a câștigat cu scorul de 2-1 pe terenul Valenciei.

Hugo Duro a înscris în minutul 66 cu un șut în diagonală și gazdele au trecut la conducere. Vinicius a reuşit să egaleze, în minutul 85, cu un şut deviat. În minutul 89, Benzema a înscris cu umărul şi a adus victoria Realului.

Betis Sevilla și Espanyol  Barcelona au remizat, scor 2-2, cu un gol al oaspților marcat în minutul 90+7.

Catalanii au marcat primii pe Benito Villamarin (16), apoi Aleix Vidal a trimis în plasă centrarea lui Raul de Tomas (41). Betis a intrat în avantaj la pauză. Nabil Fekir a punctat cu un șut pe jos, în al patrulea minut de prelungire. Leandro Cabrera a trimis în plasă după o fază prelungită a celor de la Espanyol.

Partida dintre Mallorca și Villarreal s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Tot 0-0 s-a terminat și meciul dintre Real Sociedad și Sevilla. Mikel Oyarzabal a ratat o lovitură o lovitură de la 11 m în minutul 27. Bono a respins cu piciorul șutul căpitanului bascilor.