Baschet: SCM U Craiova a pierdut meciul cu Timișoara de la Memorialul Elemer Tordai

0
316
Leii din Banat - baschet SCM Timișoara

Echipa masculină de baschet SCM Universitatea Craiova a pierdut cu 77-70 meciul disputat la Sibiu, în compania formației SCM Timoșoara, în cadrul Memorialului Elemer Tordai.

Leii din Banat – baschet SCM Timișoara

Trupa lui Michalis Kakiouzis a avut 10 puncte avans în primul sfert al întâlnirii, însă bănățenii au revenit pe tabelă și au intrat la pauza are cu scorul de 38-34. Timișoara s-a distanțat la peste 10 puncte pe parcursul sfertului 3, însă craiovenii au reușit să mai reducă din handicap. Scorul la intrarea în sfertul decisiv a fost 58-53.

Diferența de 7 puncte s-a menținut și la finalul partidei, astfel că Craiova a pierdut primul meci amical sub comanda grecului Kakiouzis.