Serie A: Bombă la Torino, Juve a pierdut cu nou-promovata Empoli. Set la 1 pentru Lazio. Programul de astăzi

0
265

Juventus a pierdut surprizător la primul meci după plecarea lui Cristiano Ronaldo. Nou promovata Empoli a reușit să dea lovitura la Torino și s-a impus cu scorul de 1-0 !

Mancuso a marcat în minutul 21 unicul gol al partidei. Bandenelli a pasat în suprafața de pedeapsă lui Brajrami, șutul acestuia a fost respins, mingea a sărit la Mancuso, care l-a învins pe Szczesny.

Cu Ştefan Radu doar rezervă, Lazio a zdrobit pe Spezia cu 6-1.

Oaspeții au condus cu 1-0, după golul marcat de Daniele Verde, în minutul 4. Ciro Immobile a reușit în hattrick până la pauză, în minutele 5,15, 45+2. În acest interval a ratat și o lovitură de la 11 m.

Felipe Anderson a marcat la două minute după pauză, Hysaj a punctat pentru 5-1 în minutul 70, iar Luis Alberto a închis tabela cu cinci minute înainte de concluzia partidei.

Fiorentina a dispus în propriul fief de Torino, scor 2-1.

Nicolas Gonzalez (41) și Dusan Vlahovic (70) au marcat golurile învingătorilor. Oaspeții au redus din diferență cu un minut înainte de final, Sasa Lukic a înscris cu un șut din marginea careului.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Atalanta a remizat „acasă” cu Bologna, scor 0-0.