Liga 1: Înfrângere pentru FCU la Mioveni

0
288

CS Mioveni a câștigat cu scorul de 1-0, luni, meciul disputat pe teren propriu cu FCU Craiova, contând pentru etapa a 6-a din Liga 1.

Alexandru Buziuc a marcat singurul gol al partidei, din penalty, în minutul 12. Lovitura de pedeapsă a fost acordată pentru un fault al lui Kovacic asupra lui Bogdan Rusu. Trupa lui Adi Mutu a alergat după egalare, a trimis și mingea în poartă în partea secundă, însă scorul a rămas neschimbat până la final.

Golul marcat de Hugo Vieira a fost anulat pentru o poziție suspectă de offsaid.

Gazdele au jucat ultimele minute în inferioritate numerică, Dorinel Oancea a fost eliminat în minutul 88 pentru cumul de cartonașe galbene.

CS MIOVENI: Ducan – Garutti (80, Burnea), Scarlatache, Balaur – Rădescu (80, A.Cristea), Panait (70, Vereș), Dumitriu, Şerbănică – Toma (62, Oancea), Rusu, Buziuc (63, Coșereanu). Antrenor: Alxandru Pelici.

FCU CRAIOVA: Mogoşanu – Negru, Kovacic, Gajic, Huyghebaert (46, Bușu) – Asamoah (85, Raicea), Albu, Pop (46, Van Durmen) – Sidibe (46, Ondaan), Hugo Viera, Baeten. Antrenor: Adi Mutu.

Cartonașe galbene: Scarlatache, Panait, Ducan, Oancea (2) / Sidibe, Albu, Bușu, Kovacic

Cartonaș roșu: Oancea (88)