Echipa de volei masculin SCMU Craiova a câștigat medalia de bronz a campionatului național de volei – Divizia A1. Băieții lui Dănuț Pascu au învins la Galați pe Steaua cu 3-1 și nu mai pot pierde a treia poziție a clasamentului.

Craiovenii au câștigat primul set cu 25-23 și au trecut prin mari emoții după ce au cedat actul secund al întâlnirii cu 21-25. Lică &  compania au condus cu 15-10, însă bucureștenii au revenit, au preluat conducerea și au închis în favoarea lr. Setul trei a fost unul nebun. Steaua a condus cu 13-6, băieții lui Pascu au egalat situația pe tabela de marcaj și setul a intrat în prelungiri. La scorul 27-27, craiovenii au făcut două puncte consecutive și setul ne-a intrat în cont cu 29-27. SCMU Craiova a condus ostilitățile în actul al patrulea, set terminat cu 25-23.

Craiova joacă mâine ultimul meci al sezonului, de la ora 14.00, în compania celor de la SCM Zalău.