Volei: Fără punct în meciul cu campioana Arcada Galați

0
383

SCMU Craiova a pierdut cu scorul de 3-1 meciul disputat cu Arcada Galați, joi, în primul meci din al doilea turneu al Diviziei A 1 – locurile 1-4.

Trupa lui Dănuț Pascu a început perfect meciul de la Galați și a câștigat primul set cu 25-23. Gazdele și-au revenit și s-au impus în următoarele două cu 25-19, respectiv 25-12. Setul patru a fost și ultimul al întâlnirii, iar craiovenii nu au luat niciun punct cu echipa campioană. S-a terminat 26-24 pentru Arcada.

În primul meci al zilei, SCM Zalău a revenit de 0-2 cu Steaua și s-a impus în final cu 3-2.

Craiova își poate asigura mâine medalia de bronz a ediției 2020/2021 dacă va câștiga meciul cu Steaua București. Startul partidei este programat de la ora 18.00.