Duminică s-au disputat ultimele trei partide din etapa cu numărul 26 din Bundesliga.

Victorie la scor de neprezentare pentru Hertha Berlin. Formația antrenată de maghairul Pal Dardai nu a dat nicio șansă farmaciștilor din Leverkusen.

S-a terminat 3-0 pentru alb-albaștrii, golurile au fost marcate în primele 33 de minute de Zeefuik 4, Cunha 26 și Cordoba 33.

Mainz a părăsit locurile retrogradabile după victoria cu 2-1 de la Sinsheim cu Hoffenheim.

Meciul a început practic de la 1-0 pentru oaspeți, Glatzel a înscris încă din secunda 30. Gazdele au răspuns prin Bebou, care a egalat în minutul 39, însă trupa lui Bo Svensson a revenit la conducere două minute mai târziu, Dominik Kohr a înscris cu o lovitură de cap și stabilit scorul final.

Freiburg a învins pe Augsburg cu scorul de 2-0 în ultimul meci al etapei a 26-a din Bundesliga.

Golurile gazdelor au fost marcate de Roland Sallai în minutul 51 și Philipp Lienhart (79).