Inter Milano a câștigat cu scorul de 2-1 Parma, joi seara, în ultima partidă din etapa cu numărul 25 din campionatul Italiei – Serie A.

Alexis Sanchez a marcat golurile oaspeților, după pauză, în minutele 54 și 62, în timp ce Hernani a punctat pentru gazde, în minutul 71. Denis Man a început titular și a fost schimbat la pauză de Valentin Mihăilă.

Inter s-a desprins în fruntea Serie A, cu 59 de puncte, la șase puncte de AC Milan. Parma a rămas la cota 15 și ocupă în continuare penultima poziție a clasamentului.

PARMA: Sepe – Osorio, Bani, Valenti (66′ Busi), Gagliolo (66′ Pezzella) – Hernani (84′ Pellè), Brugman, Kurtic – Kucka (66′ Inglese) – Karamoh, Man (46′ Mihăilă). Antrenor: Roberto D’Aversa.

INTER: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen (67′ Vidal), Perisic (84′ Darmian) – Lukaku, Sanchez (76′ Lautaro Martinez). Antrenor: Antonie Conte.