Real Madrid nu a avut probleme în meciul jucat pe „Alfredo di Stéfano” în compania Valenciei. Trupa lui Zinedine Zidane a câștigat cu scorul de 2-0.

Karim Benzema a deschis scorul cu un șut din marginea careului perfect plasat în plasa laterală (12). Toni Kroos a dublat avantajul Realului cu trei minute înainte de odihnă.

Real  Sociedad a plecat cu toate punctele din deplasarea de la Getafe. Bascii s-au impus în final cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 30. Oyarzabal a tras în transverală, iar Isak a înscris cu capul, din câțiva metri.

Osasuna a câștigat pe terenul lui Levante cu scorul de 1-0. Gazdele au ratat o lovitură de la 11 m.

Croatul Ante Budimir a marcat în minutul 74 unicul gol al întâlnirii. Gazdele au beneficiat cinci minute mai târziu de o lovitură de la 11 m, însă Jose Morales a tras slab și Sergio Herrera a respins.

Betis Sevilla a câștigat meciul de la Villarreal, scor 2-1, duminică seara, în ultimul meci al zilei din La Liga.

Betis a înscris la ultima fază din prima repriză prin Nabil Fekir. Andaluzii au marcat și la opt minute după pauză, Emerson a reluat cu capul centrarea lui Canales. Gazdele au redus din diferență de la punctual cu var, Gerard Moreno a transformat cu siguranță penalty-ul acordat după consultarea arbitrajului video.