Torino și Fiorentina au terminat la egalitate meciul disputat pe „Olimpico Grande Torino”, scor 1-1, în primul meci din cadrul etapei a 20-a din Serie A.

Franck Ribery a marcat în minutul 67, într-un moment în care formația „viola” evolua în inferioritate numerică (Castrovilli a fost eliminat în minutul 61). Până la final a primit cartonaș roșu și Milenkovic (71), iar Fiorentina a fost obligată să joace ultimele 20 de minute cu doi oameni mai puțin pe teren. „Toro” a reușit până la urmă să marcheze golul egalizator. Andrea Belotti a împins în poartă centrarea perfectă a lui Verdi.

TORINO: Sirigu – Lyanco (76′ Murru), Bremer, Buongiorno – Singo, Lukic (76′ Baselli), Rincon, Linetty (66′ Verdi), Ansaldi – Zaza, Belotti. Antrenor: Davide Nicola.

FIORENTINA: Dragowski – Milenkovic, Pezzella, Quarta – Venuti (64′ Pulgar), Bonaventura (83′ Eysseric), Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Ribéry (74′ Igor), Vlahovic (83′ Kouamé). Antrenor: Cesare Prandelli.