Un nou meci extrem de slab făcut de Universitatea Craiova în Liga 1. Trupa lui Corneliu Papură a remizat cu Viitorul Constanța, 1-1, sâmbătă seara, în etapa a 18-a.

După o primă repriză slabă, Craiova a reușit să deblocheze tabela la ultima fază din prima repriză. Paul Papp a reluat cu gamba centrarea venită din cornerul executat de Dan Nistor. S-a făcut 1-1 imediat după reluare, Andrei Artean a înscris cu o lovitură de cap, după o centrare a nou-intratului Dussaut.

Oaspeții au fost mai periculoși în partea a doua a jocului, alb-albaștrii nu au pus în pericol absolut deloc poarta lui Cojocaru. Craiova nu a expediat niciun șut pe spațiul porții în a doua repriză.

Universitatea Craiova a ajuns în urma acestui rezultat la patru remize consecutive în campionat. Ultima victorie a oltenilor datează din data de 14 decembrie, 2-1 la Arad.

U Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Constantin, Bancu – Nistor (80, Căpățână), Mateiu (46, Bic), Cicâldău – Cîmpanu (46, Bărbuț), Mamut (46, Ivan), Ofosu (75, Vătăjelu). Antrenor: Corneliu Papură.

Viitorul: Cojocaru – Benzar (46, Dessaut), Mladen, Ghiţă, Boboc – Artean, Matei (46, Gaztanaga), Babunski (46, Ciobanu)- Ely (46, Mățan), Luckassen, Ganea (68, Pitu). Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitri: Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Vladimir Urzică; R – Ionuț Coza.

Cartonașe galbene: Mateiu, Nistor / Boboc, Gaztanaga, Cojocaru