Stranieri: Alex Maxim i-a stricat debutul lui Dan Petrescu în Turcia

0
551

Gaziantep a învins cu scorul de 2-1 Kayserispor, sâmbătă, în cadrul etapei a 19-a a primei ligi din Turcia. A fost primul meci după plecarea lui Marius Șumudică de la Gaziantep, dar și debutul lui Dan Petrescu pe banca tehnică a celor de la Kayseri.

Fosta echipă a lui Marius Șumudică a deschis scorul prin autogolul lui Kvrzic din minutul 31, iar oaspeții, cu Săpunaru – integralist, dar fără Denis Alibec, au egalat în partea a doua a jocului, grație reușitei lui Kolovetsios, din minutul 61. Gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 m în minutul 77, iar Alexandru Maxim nu a ratat de la punctul cu var.

Gaziantep: Guvenc – Ceylan, Djilobodji, Toșca, Vural – Olkowski, Vetrih – Mirallas (70, Kozulj), Maxim (83, Junior Morais), Ozer (67, Sahin) – Demir. Antrenor: Erdal Gunes.

Kayserispor: Alemdar – Kvrzic, Săpunaru, Kolovetsios, Behich (83, Korkmaz) – Attamah, Fernandes (46, Ackah) – Lennon (46, Campanharo), Avramovski (86, Demir) Pedro Henrique – Kanga Aka. Antrenor: Dan Petrescu.