În Anglia se joacă fotbal la foc automat. Miercuri s-au disputat două partide din etape diferite. Joi este programată o altă partidă.

Într-o restanță din etapa cu numărul 16, Tottenham și Fulham au terminat la egalitate, scor 1-1. Harry Kane a deschis scorul pentru Spurs în minutul 15, oaspeții au restabilit egalitatea în partea a doua a jocului. Ivan Cavaleiro a punctat în minutul 74 din pasa lui Lookman.

Tottenham: Lloris – Aurier, Sanchez, Dier, Reguilon – Winks (Lamela, 75), Hojbjerg – Ndombele (Vinicius, 81), Sissoko, Son – Kane. Antrenor: Jose Mourinho.

Fulham: Areola –  Aina, Anderson, Adarabioyo – Tete (Lookman, 67), Reed, Robinson, Anguissa – Loftus-Cheek (Onomah, 90+1) – Cavaleiro (Kamara, 86), Decordova-Reid. Antrenor: Scott Parker.

Manchester City a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Brighton, într-un meci din etapa 18. Golul a fost marcat de Foden, în minutul 44. În minutul 90+2, Raheem Sterling a ratat o lovitură de la 11 m.

Man City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinchenko – De Bruyne, Rodri, Gündogan – Mahrez (Gabriel Jesus, 67), Bernardo Silva, Foden (Sterling, 82). Antrenor: Josep Guardiola.

Brighton: Sánchez – Veltman, Webster, Dunk, Burn – White – Pröpper (March, 68),  Bernardo – Mac Allister – Trossard (Khadra, 86), Tau (Maupay, 68). Antrenor: Graham Potter.

Joi este programată partida dintre Arsenal și Crystal Palace, meci contând pentru etapa a 18-a. Startul partidei este programat de la ora 22.00 – EUROSPORT 1.