La Liga: Atletico Madrid termină 2020 pe primul loc în Spania

0
192

Atletico Madrid a încheiat 2020 cu o victorie, 1-0 cu Getafe, acesta fiind al 11-lea succes în 14 meciuri de campionat. Trupa lui Diego Simeone termină anul pe primul loc în La Liga.

Luis Suarez a marcat în minutul 20 unicul gol al întâlnirii.

Real Madrid a făcut doar 1-1 în ultimul meci al ei în acest an, în La Liga. Echipa lui Zidane nu a putut învinge pe terenul lui Elche.

Luka Modric a deschis scorul în minutul 20, reușita gazdelor a venit în minutul 52, Fidel Chaves a transformat o lovitură de la 11 m acordată pentru un fault al lui Dani Carvajal

Granada a învins-o pe Valencia cu 2-1, într-un meci încheiat cu trei eliminări. Jason și Guedes au fost eliminați de la oaspeți, în minutele 70, respectiv 73. De la gazde a fost eliminat direct Duarte, în minutul 76.

„Liliecii” au deschis scorul prin Gameiro, în minutul 36. Granada a egalat dintr-o lovitură acordată în finalul primei reprize – Kenedy a transformat de la punctul cu var. Gazdele au dat lovitura cu două minute înainte de final, grație golului marcat de Molina (88).

Într-o altă partidă disputată miercuri, Celta Vigo a învins pe Huesca cu scorul de 2-1.

Au marcat: Nolito (33), Aspas (61), respectiv Seoane (84).