Marți s-au disputat primele două partide din cadrul etapei cu numărul 12 din campionatul de fotbal al Italiei – Serie A.

Udinese şi Crotone au remizat alb, într-un meci în care Denis Drăguş a evoluat în ultimele opt minute. Jucătorul român a primit un cartonaș galben în minutul 87.

Duel fraților Inzaghi s-a terminat la eglalitate, scor 1-1. Cu Ştefan Radu titular, Lazio a deschis scorul prin Ciro Immobile, în minutul 25. Benevento a egalat înainte de pauză, grație golului marcat de Pasquale Schiattarella (45). Radu a fost înlocuit în minuutl 80, iar gazdele au terminat meciul în inferioritate numerică, Schiattarella a văzut cartonașul roșu în minutul 90+3.