Handbal: România a revenit de la -5 și a bătut Polonia la Campionatul European

0
571

România a învins Polonia cu scorul de 28-24 în grupa D a Campionatului European și s-a calificat în faza grupelor principale.

Tricolorele au început meciul slab, poloneze s-au desprins pe tabela de marcaj și au intrat la pauză cu scorul de 15-11. După pauză, România a arătat mult mai bine, apărarea a început să funcționeze, iar faza de atac a mers foarte bine. România a recuperat gol cu gol și a încheiat partea a doua cu scorul de 17-9 !

România joacă luni cu Norvegia, de la ora 21.30, în direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport+.

ROMÂNIA: Dumanska, Dedu, Măzăreanu – Neagu 8, Laslo 6, Ostase 6, Dincă 3, L.Popa 2, Iuganu 2, Bucheschi 1, Seraficeanu, Dindiligan, A.Popa, Iovănescu, Savu.