Fotbal | Serie A: Parma a câștigat la Genova. Remiză spectaculoasă între Torino și Sampdoria

0
223

Luni s-au disputat ultimele două partide din cadrul etapei cu numărul 9 din Serie A.

Torino şi Sampdoria au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci spectaculos disputat pe „Olimpico Grande di Torino”.

Belotti a deschis scorul după 25 de minute de joc, iar gazdele au intrat în avantaj la pauză. Genovezii au întors scorul în al doilea act Candreva a egalat în minutul 54, iar peste veteranul Quagliarella și-a adus echipa în avantaj (63). Francezul Soualiho Meite a marcat pentru 2-2 cu 13 minute înainte de final.

Parma a câştigat cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la Genoa.

Gervinho a marcat o „dublă” pentru oaspeți, în minutele 10 și 47. Eldor Shomurodov a redus din handicap şi a devenit primul jucător din Uzbekistan care marchează în Serie A.