Fotbal | La Liga: Barcelona nu i-a dat nicio șansă Osasunei. Real Sociedad rămâne lider în La Liga

0
203

FC Barcelona a făcut spectacol pe Camp Nou, 4-0 cu Osasuna, în primul al zilei de duminică.

Golurile catalanilor au fost marcate de Braithwaite (29), Griezman (42), Coutinho (57) şi Messi (73).

Getafe și Athletic Bilbao au termiant la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat pe Coliseum Alfonso Perez.

Pentru gazde a punctat Angels, în minutul 75. Oaspeții au marcat primii, prin Asier Villalibre, în minutul 9.

Tot duminică, Celta Vigo a trecut cu scorul de 3-1, în propriul fief de Granada. Victoria gazdelor a venit pe finalul partidei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Nolito (27), Baeza (81) și Beltran (85). Oapeții u lovit primii, Suarez Charris a deschis scorul în minutul 25.

Real Sociedad a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Villarreal.

Oaspeţii au deschis scorul, din penalty, în minutul 6, prin Gerard Moreno. Sociedad a egalat, în minutul 33, tot din penalti, prin Oyarzabal.

Chiar dacă au terminat la egalitate, bascii au rămas pe primul loc în campionatul Spaniei, cu 24 de punte. Pe locul 2 se află Atletico Madrid – 23 de puncte, însă băieții lui Simeone au două meciuri mai puțin disputate.