Juventus a călcat din nou greşit în Serie A, în meciul din deplasare cu Benevento, scor 1-1.

Fără Ronaldo, menajat, „Bătrâna Doamnă” a condus prin golul lui Alvaro Morata din minutul 21. Gazdele au crezut în șansa lor și au restabilit egalitatea în ultimul minut de prelungire al primei reprize, prin golul marcat de Gaetano Letizia.

La Juve, Radu Drăgușin a prins din nou prima echipă, dar a rămas pe banca de rezerve pe întreaga durată a meciului.

Inter Milano a învins sâmbătă seara cu scorul de 3-0, în deplasare, Sassulo.

Vlad Chiricheș a fost personajul negativ al gazdelor. Căpitanul echipei naționale a României a greșit la primele doup goluri ale „nerazzurilor”. În minutul 4, Inter a scăpat pe contraatac după o pasă greșită a românului, iar Alexis Sanchez a deschis scorul. După zece minute, Vlad Chiricheş să ”dea o mână de ajutor” milanezilor marcând în propria poartă. De altfel, fundaşul român a fost schimbat în minutul 42, ușor accidentat.

Scorul final a fost stabilit prin reuşita lui Roberto Gagliardini (60). La Inter, portarul Ionuţ Radu a fost rezervă.

Atlanta a pierdut din nou pe teren propriu, de data aceata în fața celor de la Verona.

Oaspeții s-au impus cu scorul de 2-0, grație golurilor marcate de Miguel Veloso (62 – 11 m) și Miguel Veloso (83).