Fotbal | La Liga: În așteparea „El Clasico”, Elche bate Valencia cu 2-1

0
229

Elche a câştigat, vineri, meciul de pe teren propriu cu Valencia, scor 2-1, în etapa a 7-a din La Liga.

Elche a deschis scorul în minutul 19 prin Jose Antonio Fernandez Pomares și și-a mărit avantajul pe tabela de marcaj avantajul în minutul 37. Fidel a şutat de la marginea careului.

Oaspeții au redus din handicap în minutul 74, Toni Lato a înscris pentru „lilieci”.

În urma acestui rezultat, Valencia a ajuns la trei eşecuri eșecuri consecutive în campionat. Elche, cu un meci mai puțin disputat, este pe locul 5.

Barcelona şi Real Madrid îşi dispută azi un nou episod din „El Clasico”, prima încleștare dintre cele două echipe după izbucnirea crizei Covid 19. Meciul poate fi următit în direct pe DIGISPORT 1 / DIGI 4 K, TELEKOM SPORT 1, LOOK SPORT +.