Federația Română de Volei a stabilit, prin tragere la sorți, gazdele turneelor turului Diviziei A1 la volei masculin. Ținând cont că desfășurarea etapelor săptămânale este exclusă, s-a hotărât ca prima parte a campionatului să se dispute sub formă de turnee.

SCMU Craiova, vicecampioană a ediției precedente, va juca primul turneu în deplasare, la Brașov, în perioada 6-8 noiembrie, alături de nou promovata CSU Brașov și CSM Câmpia Turzii.

Trupa lui Dănuț Pascu va fi gazdă pentru o grupă din al doliea turneu, care se va disputa între 21-23 noiembrie, și la care vor mai participa echipele SCM Zalău și U Cluj.

Gruparea din Bănie va mai găzdui un turneu și în luna decembrie (11-13), alături de SCMU Craiova vor mai juca Arcada Galați, Explorări Baia Mare și CS UV Timișoara.

Iată programul primelor 3 turnee din turul campionatului. 

Turneul 1 (6-8.11.2020)

Grupa 1 (SCM Zalău): SCM Zalău, Unirea Dej, Arcada Galați (se joaca în 5-7.11.2020)
Grupa 2 (Știința București): CSU Știința București, U Cluj, Explorări Baia Mare
Grupa 3 (CSU Brașov): CSU Brașov, CSM Câmpia Turzii, SCMU Craiova
Grupa 4 (Steaua): Steaua București, CS UV Timișoara, Dinamo Bucuresti (se joacă în 7-9.11.2020)

Turneul 2 (21-23.11.2020)

Grupa 1 (SCMU Craiova): SCMU Craiova, SCM Zalău, U Cluj
Grupa 2 (CS UV Timișoara): CS UV Timisoara, CSU Știința București, CSM Câmpia Turzii
Grupa 3 (Steaua): Steaua București, Arcada Galați, CSU Brașov
Grupa 4 (Unirea Dej): Unirea Dej, Explorări Baia Mare Baia Mare, Dinamo Bucuresti (se joaca in 20-22.11.2020)

Turneul 3 (27-29.11.2020)

Grupa 1 (SCM Zalău): SCM Zalău, CSM Câmpia Turzii, Explorări Baia Mare Baia Mare
Grupa 2 (Steaua): Steaua Bucuresti, SCMU Craiova, CSU Stiinta Bucuresti
Grupa 3 (CSU Brașov): CSU Brasov, CS Unirea Dej, CS UV Timisoara
Grupa 4 (Arcada Galați): Arcada Galati, Dinamo Bucurest, U Cluj

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.