Fotbal | Ligue 1: Angers a câștigat la Dijon, remiză între Lille și Rennes

0
249

Sâmbătă s-au disputat alte două partide din runda inaugurală a campionatului de fotbal al Franței – Ligue 1.

Pe Gaston Gérard din Dijon, formația gazdă Dijon FCO a pierdut meciul disputat în compania celor de la Angers SCO cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 22, Ismael Traore a fost pe fază la o minge deviată de bară și a înscris cu un șut din interiorul suprafeței de poartă.

Într-un alt joc, Lille și Rennes au terminat la egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Bamba, în minutul 40, iar oaspeții au restabiliit egalitatea în minutul 74, grație golului marcat de Da Silva.

Ambele combatante au terminat meciul cu un jucător mai puțin pe teren, Mandeva (Lille – 43), respectiv Boey (Rennes – 35) au fost eliminați.