Universitatea Craiova va avea parte de un debut de foc în noua ediție de campionat.

Echipa pregătită de Cristiano Bergodi va începe la Sfântu Gheorghe, în a doua etapă primește vizita Astrei, iar în etapa cu numărul 3 se deplaseză la malul mării, pentru meciul cu Viitorul.

Jocurile cu FCSB și CFR Cluj sunt programate în ultimele două runde.

PROGRAMUL COMPLET AL TURULUI

Etapa 1

  • Academica Clinceni – CFR Cluj
  • Dinamo – FC Hermannstadt
  • Poli Iaşi – Chindia Târgoviște
  • FC Argeş – FC Botoşani
  • FC Voluntari – Gaz Metan
  • Viitorul – UTA
  • Astra Giurgiu – FCSB
  • Sepsi Sf. Gheorghe – Universitatea Craiova

Etapa 2

  • FC Hermannstadt – Academica Cliceni
  • Chindia Târgoviște – Dinamo
  • Botoşani – Poli Iaşi
  • Gaz Metan Medias – FC Argeş
  • UTA – FC Voluntari
  • FCSB – Viitorul
  • Universitatea Craiova – Astra Giurgiu
  • CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe

Etapa 3

  • Academica Clinceni – Chindia Târgoviște
  • Dinamo – FC Botoşani
  • Poli Iaşi – Gaz Metan Medias
  • FC Argeş – UTA
  • FC Voluntari – FCSB
  • Viitorul – Universitatea Craiova
  • Astra Giurgiu – Sepsi Sf. Gheorghe
  • CFR Cluj – FC Hermannstadt

Etapa 4

  • FC Botoşani – Academica Clinceni
  • Gaz Metan Mediaș – Dinamo
  • UTA – Poli Iaşi
  • FCSB – FC Argeş
  • Universitatea Craiova – FC Voluntari
  • Sepsi Sf. Gheorghe – Viitorul
  • Chindia Târgoviște – FC Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – CFR Cluj

Etapa 5

  • Academica Clinceni – Gaz Metan Medias
  • Dinamo – UTA
  • Poli Iaşi – FCSB
  • FC Argeş – Universitatea Craiova
  • FC Voluntari – Sepsi Sf. Gheorghe
  • FC Hermannstadt – FC Botoşani
  • Viitorul – Astra Giurgiu
  • CFR Cluj – Chindia Târgoviște

Etapa 6

  • UTA – Academica Clinceni
  • FCSB – Dinamo
  • Universitatea Craiova – Poli Iaşi
  • Sepsi Sf. Gheorghe – FC Argeş
  • Gaz Metan Medias – FC Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – FC Voluntari
  • FC Botoşani – Chindia Târgoviște
  • Viitorul – CFR Cluj

Etapa 7

  • Academica Clinceni – FCSB
  • Dinamo – Universitatea Craiova
  • Poli Iasi – Sepsi Sf. Gheorghe
  • FC Hermannstadt – UTA
  • FC Arges – Astra Giurgiu
  • Chindia Târgoviște – Gaz Metan Medias
  • FC Voluntari – Viitorul
  • CFR Cluj – FC Botosani

Etapa 8

  • Universitatea Craiova – Academica Clinceni
  • Sepsi Sf. Gheorghe – Dinamo
  • FCSB – FC Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Poli Iasi
  • UTA – Chindia Târgoviște
  • Viitorul – FC Arges
  • Gaz Metan Medias – FC Botosani
  • FC Voluntari – CFR Cluj

Etapa 9

  • Academica Clinceni – Sepsi Sf. Gheorghe
  • FC Hermannstadt – Universitatea Craiova
  • Dinamo – Astra Giurgiu
  • Chindia Târgoviște – FCSB
  • Poli Iasi – Viitorul
  • FC Botosani – UTA
  • FC Arges – FC Voluntari
  • CFR Cluj – Gaz Metan Medias

Etapa 10

  • Astra Giurgiu – Academica Clinceni
  • Sepsi Sf. Gheorghe – FC Hermannstadt
  • Universitatea Craiova – Chindia Târgoviște
  • Viitorul – Dinamo
  • FCSB – FC Botosani
  • FC Voluntari – Poli Iasi
  • UTA – Gaz Metan Medias
  • FC Arges – CFR Cluj

Etapa 11

  • Academica Clinceni – Viitorul
  • FC Hermannstadt – Astra Giurgiu
  • Chindia Târgoviște – Sepsi Sf. Gheorghe
  • FC Botosani – Universitatea Craiova
  • Dinamo – FC Voluntari
  • Gaz Metan Medias – FCSB
  • Poli Iasi – FC Arges
  • CFR Cluj – UTA

Etapa 12

  • FC Voluntari – Academica Clinceni|
  • Viitorul – FC Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Chindia Târgoviște
  • Sepsi Sf. Gheorghe – FC Botosani
  • Universitatea Craiova – Gaz Metan Medias
  • FC Arges – Dinamo
  • FCSB – UTA
  • Poli Iasi – CFR Cluj

Etapa 13

  • Academica Clinceni – FC Arges
  • FC Hermannstadt – FC Voluntari
  • Chindia Târgoviște – Viitorul
  • FC Botosani – Astra Giurgiu
  • Gaz Metan Medias – Sepsi Sf. Gheorghe
  • UTA – Universitatea Craiova
  • Dinamo – Poli Iasi
  • CFR Cluj – FCSB

Etapa 14

  • Poli Iasi – Academica Clinceni
  • FC Arges – FC Hermannstadt
  • FC Voluntari – Chindia Târgoviște
  • Viitorul – FC Botosani
  • Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias
  • Sepsi Sf. Gheorghe – UTA
  • Universitatea Craiova – FCSB
  • Dinamo – CFR Cluj

Etapa 15

  • Academica Clinceni – Dinamo
  • FC Hermannstadt – Poli Iasi
  • Chindia Târgoviște – FC Arges
  • FC Botosani – FC Voluntari
  • Gaz Metan Medias – Viitorul
  • UTA – Astra Giurgiu
  • FCSB – Sepsi Sf. Gheorghe
  • CFR Cluj – Universitatea Craiova

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.