Real Madrid a învins pe Alaves, scor 2-0, vineri seara, în ultima partidă din etapa cu numărul 35 din La Liga.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 11, în urma unui penalty provocat de  Ferland Mendy. Scorul final a fost stabilit de în minutul 51, prin Marco Asensio, din pasa lui Benzema.

Într-un alt meci disputat vineri, Granada s-a impus cu scorul de 3-2 la San Sebastian, în compania celor de la Real Sociedad.

Puertas (21), Soldado (43) și Duarte (88) au marcat pentru învingători, gazdele au egalat la 2-2, grație golurilor marcate de Merino (47) și Oyarzabal (83).

Campionatul Spaniei continuă cu etapa cu numărul 36, rundă care se dispută pe parcursul a trei ziel, după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 11 IULIE
18:00 Osasuna – Celta Vigo (Digi Sport 4, Telekom Sport 3, Look Sport 2)
20:30 Valladolid – Barcelona (Digi Sport 2 / Digi 4 k, Telekom Sport 1, Look Sport)
23:00 Atletico Madrid – Betis (Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport)

DUMINICĂ, 12 IULIE
15:00 Espanyol – Eibar (Digi Sport 2, Telekom Sport 1, Look Sport Plus)
18:00 Levante – Athletico Bilbao (Digi Sport 4, Telekom Sport 2, Look Sport)
20:30 Leganes – Valencia (Telekom Sport 2, Look Sport)
23:00 Sevilla – Mallorca (Digi Sport 4, Telekom Sport 4, Look Sport 2)

LUNI, 13 IULIE
20:30 Alaves – Getafe (Telekom Sport 3, Look Sport)
20:30 Villarreal – Real Sociedad (Digi Sport 2, Telekom Sport 4, Look Sport 2)
23:00 Granada – Real Madrid (Digi Sport 2, Digi 4 k, Telekom Sport 2, Look Plus)