Fotbal | La Liga: Real și-a luat avânt spre titlu. Sociedad a câștigat cu ultima clasată, victorie pentru Osasuna la Eibar. Azi începe etapa a 34-a

0
147
Real Madrid's Sergio Ramos, left, jumps for a header with Getafe's Xabier Etxeita during the Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Getafe at the Alfredo di Stefano stadium in Madrid, Spain, Thursday, July 2, 2020. (AP Photo/Bernat Armangue)

Real Madrid a câștigat cu 1-0 meciul disputat în compania lui Getafe și s-a distanțat la 4 puncte față de Barcelona cu cinci etape înainte de finalul campionatului.

Sergio Ramos a marcat în minutul 79 din lovitură de la 11 metri și a ajuns la cota 9 în acest sezon din La Liga.

Real Sociedad a obținut prima victorie de la reluarea campionatului, 2-1 cu Espanyol Barcelona.

Oaspeții au deschis repede scorul, David Lopez a marcat cu capul, în minutul 10, după o pasă venită de la Adri Embarba. Bascii au revenit după pauză și au întors meciul în favoarea lor. Willian Jose a restabilit egalitatea în minutul 56, iar suedezul Alexander Isak a marcat golul victoriei cu 6 minute înainte de finalul jocului.

Într-un al joc, Osasuna s-a impus cu 2-0 la Eibar. Ruben garcia a marcat în minutele 6 și 74.

Vineri începe etapa cu numărul 34: 23.00 Atletico Madrid – Mallorca (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus).