Academica Clinceni și FC Voluntari merg din victorie în victorie în play-out-ul Ligii 1 la fotbal. Cele două echipe din județul Ilfov s-au desprins de zona roșie a clasamentului.

Academica Clinceni s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Sepsi, și a ajuns la a patra victorie consecutivă cu același scor. Unicul gol al partidei a fost marcat de în minutul 72 de Adrian Șut.

FC Voluntari a câștigat partida disputată pe teren propriu cu Chindia Târgoviște. A fost 2-0 pentru echipa pregătită de Mihai Teja.

Ilfovenii au deschis scorul în finalul reprizei secunde prin Ion Gheorghe, care a luat o acțiune pe cont propriu și l-a executat pe Aioani. Simonovski a dublat avantajul gazdelor în minutul 69.

Joi se dispută ultima partidă din etapa cu numărul 7 din play-out-ul Ligii 1.

20.00 FC Viitorul – Dinamo București (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)