Fotbal | Serie A: Juventus și Lazio s-au impus în etapa a 29-a din Serie A. Programul și meciurile televizate

0
221

Juventus și Lazio și-au câștigat meciurile din etapa cu numărul 29 din Seria A, iar distanța dintre cele două echipe se menține de patru puncte.

Lazio a revenit de 0-1 pe „Olimpico„ din Torino și s-a impus în final cu scorul de 2-1. Belloti a deschis scorul în minutul 5 din lovitură de la 11 m. Immobile a egalat la trei minute după pauză, iar Parolo a înscris golul victoriei dintr-o pasă a lui Immobile (72).

Ștefan Radu a fost integralist la Lazio.

Campioana Juventus nu a avut probleme în deplasarea de la Genoa.

Echipa lui Maurizio Sarri a avut 3-0, grație golurilor marcate de Dybala (50), Ronaldo (56) și Costa (73). Pinamonti a redus din diferență pentru gazde.

Restul partidelor din etapa a 29-a se dispută miercuri și joi. Vezi programul și ce meciuri sunt televizate.